🦥#56 Ar verta verstis per galvą? Kitokia Investicinės Grąžos (ROI) skaičiavimo formulė
Kiaulė, beveik sukėlusi karą. Online susitikimų AI sekretorius. Kaip paaiškinti savo kūrybines idėjas. Ir daug daugiau.
Labas!
Tikiuosi pasiilgai manęs 😉
Jei įdomu, kaip gyvenu - prieš šventes kalbėjau Prevence podcast’e, kur dalinausi dabartiniu gyvenimo ritmu ir keliais AI patarimais - paklausyk 😉
O šiaip - siunčiu tau jėgų.
Jėgų išgyventi žiemą.
Kaip sakė vienas veikėjas Švenčionėlių sporto salėj: „Pavasaris ateina…”
Pirma žiema per keturis metus, kai ją praleidžiu Lietuvoje. Reikia pripažinti, kad paukščiai protingi gyvūnai, ne veltui išskrenda 😁.
O kad žiema neprailgtų - verta apsilankyti Why AI mokymuose 😉 Kol kas visi soldout’e, tačiau skelbsime kelias grupes kovo mėnesiui, tad jei domina - registruokis į laukiančių sąrašą, kad gautum žinias pirmas 😉
Su kodu GenZ15 - speciali 15% nuolaida prenumeratoriams.
O dabar - neriam!
„Kol gyveni, mokykis, KAIP gyventi”
– Seneka
Šiandien skaityk:
🐖 Kiaulė, beveik sukėlusi karą.
💬 AI: online susitikimų sekretorius.
🦥 Ar verta verstis per galvą? Arba naujas ROI skaičiavimas.
🧠 Kaip paaiškinti savo kūrybines idėjas?
🎬 Kaip Amazon įkūrėjas suprato, kad jis nėra pakankamai protingas būti fiziku?
TIKRA
🐖 Kiaulė Okupantė
Kas atsitinka, kai į kitą žiūrime iš priešiškos pozicijos? Tuomet bet kas yra interpretuojama kaip pasikėsinimas ar grėsmė.
Tokia istorija lydi 1859 metus, kai paklydusi kiaulė kone sukėlė karą tarp dviejų tautų.
Veiksmas vyksta vienoje San Chuano saloje. Tuo metu ja nepasidalino britai ir amerikiečiai dėl čia aptiktų gausių aukso išteklių. Santykiai įtempti, tad bet koks dirgiklis gali eskaluoti situaciją. O dirgikliu tampa labai netikėtas personažas – kiaulė, kuri nesuvokia tarptautinių sienų. Ji nusprendžia pasivaikščioti ir perėjusi sieną atsiduria amerikiečių kolonisto sode.
Pasipiktinęs įsibrovėliu, vietinis gyventojas impulsyviai nušauna kiaulę. Tai išprovokuoja įvykių grandinę, pradedant Generolo Viljamo S. Harnio, garsėjančio drąsiais veiksmais, karių išsiuntimu užimti San Chuano salą.
Vis dėlto, karo pavyksta išvengti dėl subtilių derybų, prieš tai Vašingtonui pašalinus karingąjį generolą Harnį. Abi tautos susitaria dalintis sala, kol bus pasiektas diplomatinis sprendimas.
Bendra okupacija tęsėsi daugiau nei dešimtmetį, kariams apsistojus priešinguose salos pusėse. Galiausiai nesutarimą užbaigia Vokietijos kaizeris Vilhelmas – 1872 m. jis arbitražo sprendimu visą San Chuano salą atiduoda Jungtinėms Valstijoms. Kiaulės karas baigiasi, nustatant sieną tarp Vašingtono ir tuometinės Naujosios Kanados Britų Kolumbijos provincijos.
Šiandien galima aplankyti britų ir amerikiečių stovyklas San Chuano salos nacionaliniame istoriniame parke. Įdomu tai, kad tai vienintelė vieta, kur virš JAV teritorijos nuolat iškeliama svetima vėliava. Tiek vėliavą, tiek stiebą jai kaip draugystės ženklą parūpino Didžiosios Britanijos vyriausybė.
💡GenZ įdomybės:
📅 Šią dieną: 1961 m. Šimpanzė, vardu Hamas, tapo pirmuoju primatų atstovu, pakilusiu į kosmosą JAV erdvėlaiviu MR-2. Viena iš priežasčių, kodėl šiai misijai buvo pasirinkta šimpanzė – jos labai panašios į žmones.
🎬 Ką žiūrėti: Visur genialus nebūsi. Jeff Bezos norėjo būti fizikas teoretikas. Tačiau vieną vakarą jis suprato, kad nėra pakankamai protingas būti fiziku ir priėmė kitokį sprendimą.
🤖 AI: Po 25 metus trukusio 68 mlrd. dolerių vertės SEO sektoriaus augimo, Google ir kitos įmonės gali jį pakeisti, pasitelkusios dirbtinį intelektą.
🔍 Platybės: Jau daugiau nei du dešimtmečius „Time” redaktoriai kasmet išskiria įtakingiausius naujus produktus ir idėjas. Rezultatas – 200 naujovių, keičiančių mūsų gyvenimą.
🎯 Random: 100 smulkmenų, kurios pagerina gyvenimą. Mano mėgstamiausia iš jų – nepamiršti, kad žmonės turi kitokius motyvus nei aš. Tuomet atsiranda daugiau vietos meilei, mažiau – pykčiui.
ŽVILGSNIS
🦥 Ar verta verstis per galvą? Arba naujas ROI skaičiavimas
Naujų metų pradžia paskatina mus susimąstyti- ką gyvenime darome teisingai, o ką ne taip. Kaip šio naujienlaiškio pradžios citata pažymi, mes nuolat mokomės gyventi ir ieškome sprendimų savo problemoms.
Dažnai vienas sprendimų visoms problemoms atrodo pinigai. Ir koja kojon su šiuo žodžiu visada keliauja investavimas.
Tikimės, kad jis ne tik apdraus mus nuo sunkumų, bet ir padvigubins turimą laimę. Sakysi ir taip čia viskas aišku? Palyginkime.
Turime du 21-erių metų bičiukus, kurie leidžiasi Volstryt’o keliu. Vienas iš jų pasineria į nekilnojamojo turto pasaulį – smulkius remontuojamus butus, problematiškus nuomininkus ir nenutrūkstantį „visokių reikalų” srautą.
Kitas yra vieno mygtuko paspaudimo profesionalas – pasirinko paprastus indeksinius fondus.
Nekilnojamojo turto vaikinas po dviejų dešimtmečių galėjo pasigirti 2% didesne investicijų grąža per metus.
Bet ar jo džiaugsmas gyvenimu taip pat padidėjo?
Tradiciškai žinome terminą ROI (en. Return of Investment arba investicinė grąža), kuri supaprastintai apskaičiuojama tiesiog taip:
ROI = Uždirbti pinigai / Investuotas kapitalas
Už 2% didesnę grąžą jis atidavė 10 valandų per savaitę. Tai laikas, kurį jis praleisdavo tvarkydamas buitį, konfliktuodamas su nuomininkais per vestuves ir vidurnakčiais skaičiuodamas sąskaitas.
Įsiveskime sąvoką „Sunkaus darbo grąža” (en. Return on Hassle).
ROH – tai pinigai, kuriuos gauni, padalinus su visomis investicijomis: kapitalu, laiku, smegenų darbu ir stresu.
ROH = uždirbti pinigai / (kapitalas + laikas + smegenų darbas + stresas)
Turtą sudaro ne tik skaičiai balanse.
Tavo turtas yra ir tai, kas pasilieka paaukojus, kad pasiektum daugiau.
Galbūt verta savęs paklausti: ar tas „daugiau” – vertas daugiau ir Tavo gyvenimo džiaugsmo? 😉
Jei atsakyti sunku, pamatyti savo gyvenimą iš skirtingų perspektyvų padės tinklalaidė The Examined Life, kur kiekvieną savaitę diskutuojama apie vieną iš mums visiems opiausių klausimų.
AI ĮRANKIS
💬 Tavo susitikimų asistentas
Kiek iš Jūsų esate praleidę valandų valandas perrašant bene viską, kas buvo pasakyta online susitikimo ar paprasto (bet irgi online) skambučio metu?
O kiek iš jūsų pabandė pasinaudoti transkripcijai išrašyti skirtu įrankiu, tačiau liko stipriai nusivylę ir suprato, kad vis tiek teks pačiam šį darbą padaryti?
Spėk, kuris atvejis skaudesnis. O taip, kai technologija neatlieka savo funkcijos – nepalengvina sunkios homo sapiens kasdienybės.
Mano (ir Product Hunt išrinktas TOP 1 įrankis) atradimas – timeOS. Ką šis įrankis turi kitokio, kad būtų verta iš naujo pasikliauti AI „transkriptojais”? Puikų lietuvių k. supratimą. Viskas, ko mums, lietuviams labiausiai ir trūksta iš bet kokio AI įrankio.
Jis sklandžiai integruojasi su:
📌 Google Meet
📌 Zoom
📌 Teams
ir pateikia visą įrašą, transkripciją bei jos santrauką.
Be pačios geriausios dalies, AI įrankis taip pat yra gerai apgalvotas visokioms situacijoms, kad būtų kuo lengviau prieinamas, o svarbiausia, kad reikalinga informacija tave pasiektų kuo greičiau (ir ne bet kaip!).
Suteikiama galimybė nuspręsti, kaip norėtum gauti informaciją ir kokia būtų jos struktūra.
Išsiunčia mobiliesiems įrenginiams pritaikytą informaciją.
Galima tiesiog išsakyti savo mintis ir jis jas užfiksuos.
Jei dėl tam tikrų priežasčių negali dalyvauti online susitikime, nieko tokio, jis pabus už Tave 😉
Mes Why AI jau naudojame, rekomenduojam ir tau ;)
POŽIŪRIS
🧠 Kaip paaiškinti savo kūrybines idėjas?
Kūrybiškumas dažnai tampa nuvalkiotas. Tačiau taip atrodo, nes jis yra aktualus.
Jis nėra skirtas tik menininkams ar pamišusiems reklamos agentūrų genijams. Jis lydi kiekviename žingsnyje.
Pradėkime nuo to, kad jis yra visur – nuo idėjų pateikimo darbe iki projektų kūrimo ar net naujų galimybių pristatymo. Jis suteikia postūmio mūsų kasdieniams darbams.
Tačiau dažnai įsipainiojame į pinkles, ypač kai kalbama apie kūrybinius rezultatus. Tai tarsi vaikščiojimas lynu tarp to, kas mums atrodo idealu, ir to, ką kiti gali laikyti „per daug ryškiu”. Būtent dėl to atsitraukiame nuo kūrybiškumo ir įtikiname save, kad tai – ne mums.
Vietoj to - verta pabandyti atskirti procesą nuo rezultato.
Įsivaizduok tai kaip dviejų sluoksnių tortą – procesas yra pagrindinis sluoksnis, aiškus ir lengvai suprantamas, o kūrybinis rezultatas yra glajus ant viršaus, dalis, kurią galima interpretuoti.
Žmonės dažnai nesupranta rezultato vien todėl, kad jis patiekiamas pats vienas. Bet jei bus parodomas procesas, nupiešiama istorija, rezultato vertinimas gali labai pasikeisti.
Kaip konstruktyviai pereiti iš proceso į rezultatą?
Paaiškink procesą prieš atskleisdamas rezultatą. Išskaidyk žingsnius, nubrėžk kelią. Padaryk iš to istoriją arba aiškiai suprantamą šabloną. Taip elgdamasis iš esmės formuoji diskusiją, ar kūrybinis rezultatas gali įgauti skirtingas formas.
Žmonės neįsigyja to, ko nesupranta ar nevertina. Proceso atskleidimas sudaro sąlygas klientui pažiūrėti į Tavo pasiūlymą iš kitos perspektyvos. Aiškios sistemos išgelbėja galbūt iš tiesų pasauliui reikalingas idėjas nuo atsidūrimo šiukšlių dėžėje.
MEME
Keliaudamas mėgstu išsiųsti kelis atvirukus bičiuliams. Tiesiog niekas to nebedaro, o gauti - labai malonu.
Šiandien - atviruko draugui diena, tai ir linkiu paimti tušinuką ir kažką maloniai nustebinti laiškeliu 😉.
Antanas B.