🍅#54 Nematoma progreso kaina, arba ką atima racionalumas
Socialinės Skolos Konceptas. Kaip atsirado langų valytuvai. 8 AI įrankiai. Steve Wozniak patarimas. Ir daug daugiau.
Skubi? Klausyk naujienlaiškio audio versijos 🎧
Labas!
Linkėjimai iš UK, kur, nors ir keista, normaliai lankausi pirmą kartą :D
Nuostabios naujienos, kad praeitą savaitę GenZ pasiekė 3000 prenumeratorių!!
Ačiū už pasitikėjimą, žinutes ir pasidalinimus - kažkas nuostabaus gauti visas istorijas, kaip skirtingi straipsniai padaro įtakos gyvenimo situacijoms ir sprendimams :)
Gyvenime didžiausia vertė niekada nesusikuria per naktį.
Net jei šiandien esi giliausioje gyvenimo duobėje - jau dabar statai pamatus tam, ką turėsi po kelių metų.
Ne kažkokiais dideliais žygdarbiais. Ne stipriai, daug ir visur.
Bet mažais įpročiais. Mažais veiksmais. Tokiais, kuriuos atlieki kiekvieną dieną, kiekvieną savaitę.
Pradžioje abejosi. O kam iš vis čia daryti? O kas iš to? Veikti kažką be rezultato tikrai nėra patogu:)
Bet jei pakankamai ilgai veiksi - dienos pabaigoje susijungs įdirbis ir tie rezultatai ateis netikėtai.
Kažkas galvos, kad va, per naktį čia ėmė pasisekė.
Bet žinosi - kad tai ilgo, kantraus, iš mažų detalių susidedančio proceso vaisius.
Kiekvienas turinio vienetas sukurtas. Žmogus, kuriam skyrei laiko. Baimė, per kurią perlipai. Įgūdis, kurį išmokai.
Kai ateis laikas - visa tai susidės kaip ideali banga surfinimo, kuri neš tave taip, kad pačiam/iai bus sunku patikėti;)
P.s. Nemažai išėjo straipsnių šią savaitę, kas norite - parduotuvėje pagriebkit Žmonių žurnalą, kur ir apie mane keli puslapiai, interviu daviau Žinių Radijuje, o Hanner ir Delfi projekte užėmiau labai įdomia rolę kaip.. interjero dizaineris, kur nieko nesuprantu, bet dirbtinis intelektas suteikia supergalių ;D.
P.p.s. Paskutinis šansas šiemet sudalyvauti atviruose AI mokymuose: Vadovų mokymai jau sold-out, liko kelios vietos E-Commerce mokymuose ;).
„Pirmieji tavo projektai, tikėtina, nebus patys geriausi pasaulyje. Jie neturės jokios piniginės vertės, jie bus niekam nereikalingi, bet taip tu mokysies – įdėsi daug pastangų, kad kažką padarytum teisingai, lyg tai būtų skirta tau”
– Steve'as Wozniakas
🚙 Korporacijų neįvertintas genijus
🥢 8 AI įrankiai
🪃 Nematoma Progreso Kaina
👻 Socialinė skola
📞 Telefoninis Steve Wozniak patarimas
TIKRA
🧘 Kaip šampano kamštis akyje automobilio stiklo valytuvus sukūrė
Robert William Kearns, ką tik baigusio mechanikos inžinerijos studijas, gyvenimą pakeitė medaus mėnesis Kanadoje, 1953 m. Į jo kairę akį netikėtai pataikė šampano kamštis ir jis neteko regėjimo. Atsigavęs Robert ėmė domėtis akies mechanika, ypač akies voko paskirtimi.
Robert manė, kad automobilio priekinio stiklo valytuvas galėtų imituoti akies voką, pritaikydamas savo greitį prie besikeičiančių sąlygų. Ši idėja jį užvaldė ir visą dešimtmetį jis paskyrė prototipų kūrimui savo rūsio laboratorijoje.
Lūžis įvyko 1963 m., kai Robert apsilankė Ford korporacijoje, Mičigano valstijoje. Jis atvirai pasidalijo savo valytuvo dizainu ir tikėjosi pasiūlymo. Tačiau pasiūlymo nebuvo, nors vis dar kantriai jo laukė.
1976 m. Robert sūnus įsigijo Mercedes-Benz automobilį ir aptiko jame valytuvų valdymo bloką, kuris buvo labai panašus į jo tėvo išradimą. Robert suprato, kad automobilių pramonės gigantai, įskaitant Ford, Chrysler, General Motors ir Mercedes-Benz, įtraukė jo dizainą į savo patentų paraiškas.
Nuo tada prasidėjo ilga ir varginanti teisinė kova – tiek, kad Robert patyrė nervinį išsekimą ir išsiskyrė su žmona. Galiausiai 1990 m. Ford buvo pavesta sumokėti 10.2 mln. dolerių, o 1992 m. jis gavo 30 mln. dolerių iš Chrysler teismo sprendimu.
Robert Kearns galbūt nėra žinomas kaip priekinio stiklo valytuvo išradėjas, tačiau jo gyvenimas primins „mažo žmogaus”, išdrįsusio mesti iššūkį korporacijų milžinams ir triumfavusio prieš juos, istoriją. 2008 m. Universal Pictures apie jį išleido filmą „Genijaus blykstė”.
GenZ ĮDOMYBĖS:
📅 Šią dieną: 2017 m. buvo paskelbtas tyrimas, kuriame teigiama, kad tarša lemia 1 iš 6 mirčių visame pasaulyje.
🎬 Ką žiūrėti: Steve Wozniak pirmuosius Apple kūrimo metus prisimena kaip smagiausią laiką. Atvirauja, kad šiai dienai mums iki pirštų kaulų smegenų gerai žinomą kompiuterį konstravo ne dėl geresnio pasaulio ar ekonomikos, o dėl to, kad jam buvo tiesiog įdomu.
🤖 AI: Prieš kelias savaitės LinkedIn rašiau, kaip serialas WestWorld persikelia į realybę. Realiuoju laiku, t. y. be išankstinio scenarijaus, galime kalbėtis su AI sukurtais personažais.
🔍 Platybės: „Daugelis santykių problemų yra neišspręstos vaikystės problemos” – teigia Dr. Nicole LePera, knygos „How to be the love you seek” autorė. Toliau įraše ji dalinasi patarimais, kaip suprasti savo emocines žaizdas.
🎯 Random: įdomesnis būdas išlieti savo mintis.
ŽVILGSNIS
🥊 Nematoma progreso kaina
Pasaulyje, kurį vis labiau formuoja mūsų gebėjimas kontroliuoti išorinę aplinką ir ją manipuliuoti, atsiranda provokuojantis teiginys: žmonijos istorija nėra pažangos istorija – tai regreso istorija. Vis geriau įvaldę mus supantį pasaulį, praradome ir dalį savęs.
Pagrindinis argumentas yra paprastas – mes iškeitėme veiksnumą į žinojimą. Nors Apšvietos mąstymas pradėjo empirinių įrodymų ir mokslo erą, jis taip pat pasėjo skepticizmo sėklą bet kokių žinių, kurių negalima apskaičiuoti ar išmatuoti, atžvilgiu. Religijos ir mitologijos paslaptys užleido vietą matematikos ir mokslo tikslumui, tačiau šis perėjimas turi savo kainą.
Dabartiniame amžiuje paguodą nuo nežinomybės baimės randame abstrakcijose, matematikoje ir logikoje. Šis žinių siekis suteikė mums galimybę tikrovei prognozuoti ir kontroliuoti, tačiau atitolino mus nuo mūsų pačių, visuomenės ir gamtos. Žinios šiandien tarnauja ne tiesos ar pasitenkinimo išpildymui, o gamybai – priemonei manipuliuoti išoriniu pasauliu pagal žmogaus poreikius. Mąstymas evoliucionuoja į labiau apskaičiuojantį ir suvienodinantį, skatinamas užimti didesnę dalį kontrolės.
Tačiau optimistinis požiūris rodo, kad laisvė pasirinkti galimybes išaugo, net jei mūsų laisvė – suvaržyta. Kaip dažnai sakoma, kad viskas turi dvi puses, taip mūsų žmonijos istorija sukasi tarp dviejų polių: pažangos ir regreso, pažinimo ir kontrolės, laisvės ir ribų.
🥢 AI įrankiai
Video Translation: išverskite savo vaizdo įrašą į bet kurią kalbą.
My AskAI: susikurk savo ChatGPT.
AI-suggests: generuok naujas idėjas verslui ir turinį jam.
BetterPic: transformuok savo atsitiktines nuotraukas į stulbinančias.
Browse: išgauk ir stebėk bet kurios svetainės duomenis.
Better: treneris, kuris padės tau siekti geresnio gyvenimo.
Mango SEO: ruošk aukštos kokybės SEO turinį ir paskelbk jį automatiškai į daugiau nei 1000 integruotų programėlių vos vienu spustelėjimu.
Retool AI: efektyviai ir greitai plėtok programinę įrangą.
POŽIŪRIS
🎐 Kas yra socialinė skola?
Daugelis iš mūsų svajoja praturtėti, pasiekti didžiulę sėkmę karjeroje arba retkarčiais pagalvoja, kaip būtų gerai laimėti loterijoje. Manome, kad daugiau pinigų automatiškai atneš daugiau laimės. Tačiau pinigai gali tapti socialine atsakomybe, dėl kurios išsivysto neseniai pripažintas reiškinys – socialinė skola.
Paimkime tuos loterijos laimėtojus. Jie išlošia aukso puodą ir iš karto tampa draugų, šeimos narių ir net nepažįstamų žmonių, norinčių gauti dalį naujai įgyto turto, traukos centru. Dėl šios socialinės skolos laimėtojai dažnai lieka ne tik be pinigų, bet yra ir socialiai išnaudojami.
Su šiuo iššūkiu susiduria ne tik loterijų laimėtojai. Milijonus uždirbę sportininkai iki 30-ies dažnai bankrutuoja ne todėl, kad išlaidauja, pirkdami prabangių prekės ženklų garderobus, ir svaigindamiesi, o dėl socialinės skolos naštos. Tų, kurie užaugo skurde ir staiga uždirbo turtus, pinigai yra ne tik jų – priklauso visai giminei.
Tačiau socialinė skola būdinga ne tik turtingiems ir garsiems žmonėms. Ji įsiskverbia ir į paprastų žmonių gyvenimus. Kai nusiperki naujus, vertingesnius daiktus, keičiasi tavo lūkesčiai. Jei neprieštaravai purvinam ar įbrėžtam automobiliui, tai dabar, kai turi gražesnį, kiekvienas įbrėžimas – kaip košmaras. Panašiai atsitinka, kai įsigyjami savi namai. Iš pradžių tai buvo svajonė apie saugų ir širdžiai mielą prieglobstį, bet vėliau tai virsta į nesibaigiančiu siekiu neatsilikti nuo kitų.
Tačiau yra išimčių. Viena šeima, savo sąskaitoje laikanti milijardus, panaikino socialinę skolą – jų nerasi jokiame Forbes sąraše, jokiose iškilmingose nuotraukose, jokiame socialiniame tinkle. Jie pasirinko privatumą ir nepriklausomybę. Jei kam ir dalijo pinigus, tikėtina, kad tai darė tik anonimiškai bei gerai apsvarsčius kam.
Nepamiršk, kad finansinė sėkmė – tai ne tik turto kaupimas, bet ir atsakingas mėgavimasis procesu:)
MEME
Taupymo dienos proga pasiplanuoti finansus siūlydamas,
Antanas Bernatonis