👋🏻#50 Kaip atkreipti įtakingų žmonių dėmesį?
Openheimer. Nenustokime stebėtis AI. 12 AI įrankių. Kiek reali romantiška meilė. Ir dar daugiau.
„Jei nesigėdiji pirmosios savo produkto versijos, vadinasi, pristatei ją per vėlai,”
– Reid Hoffman.
🗞Šiandienos naujienlaiškyje:
💣Oppenheimer: Atominės bombos ar branduolinės energijos tėvas?
🐇Kodėl romantiška meilė neatspindi realybės (Įdomybėse)
🤓Nesustokime stebėtis dirbtiniu intelektu.
🛠12 AI įrankių.
💃🏼Kaip atkreipti įtakingų žmonių dėmesį?
TIKRA
💣Atominės bombos ar branduolinės energijos tėvas?
Jei dar nematei Christopher Nolan filmo „Oppenheimer”, pagalvok, ar nori skaityti ;D.
Ne ne, nesugadinsiu pirmo įspūdžio, nes pamatyti filmą apie vadinamą „atominės bombos tėvą” – tiesiog būtina. Skaityk toliau.
Nuo pat 1946 m. mokslininko gyvenimą, darbą bei palikimą tyrinėjo dokumentiniai filmai, televizijos mini serialai, knygos ir net opera. Tačiau pastaraisiais metais išpopuliarėjo palūžusio genijaus, persekiojamo savo paties išradimo, įvaizdis.
1904 m. Niujorke žydų šeimoje gimęs ir Manheteno etinės kultūros mokykloje mokęsis Oppenheimer vos per trejus metus su pagyrimu baigė Harvardo universitetą. Toliau siekdamas magistro laipsnio Kembridžo universitete, jis kentėjo nuo psichikos sveikatos problemų. Po to, kai į obuolį suleido nuodingų cheminių medžiagų ir paliko jį ant dėstytojo stalo, jam buvo skirta lygtinė bausmė. Tačiau 1939 m. prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Oppenheimer tapo gerbiamu fiziku Kalifornijos universitete Berklyje.
Talentų jam nestygo ne tik moksle – prisijungus prie atominės bombos kūrimo projekto „Manhetenas”, paaiškėjo, kad jis buvo įgimtas vadovas. „Tie, kurie jį gerai pažinojo, buvo labai nustebę,” – sakė Edvard Teller, kolega, kuris vėliau liudijo prieš jį.
Po atominės bombos panaudojimo ir visuomenės susipriešinimo, Oppenheimer gavo daug kritikos ir jo reputacija smuko.
Iškart po karo visuomenės nuomonė apie atominės bombos panaudojimą dar nebuvo nusistovėjusi, bet Oppenheimer jau gailėjosi. 1945 m. prezidentui Harry S. Truman jis pasakė:
„Jaučiu, kad mano rankos suteptos krauju”.
Oppenheimerio atviri perspėjimai padarė jį taikiniu, ir 1954 m. AEC sušaukė plačiai nuskambėjusį saugumo klausimyną. Mėnesį trukęs posėdis į viešumą iškėlė didelius ir mažus jo nusižengimus, kurie buvo atidžiai išnagrinėti.
Iš tiesų pats Oppenheimer iki pat savo gyvenimo pabaigos negalėjo apsispręsti, ką jis mano apie bombos kūrimą ir pagalbą ją panaudojant. Galiausiai 2022 m. Energetikos departamentas paskelbė, kad „Oppenheimer užima svarbią vietą mūsų istorijoje, nes Antrojo pasaulinio karo metais vadovavo atominės energetikos srityje ir padėjo pradžią Energetikos departamento nacionalinėms laboratorijoms”.
Laikui bėgant atsirado vis daugiau įrodymų, kad Oppenheimer buvo šališkas ir dar labiau pasitvirtino jo lojalumo bei meilės įrodymai šaliai.
GenZ ĮDOMYBĖS
📅 Šią dieną: Émile Cohl išleido Fantasmagorie. Kino istorikai tai laiko pirmuoju animaciniu filmu.
🎬 Ką žiūrėti: Alain de Botton teigia, kad vieninteliai žmonės, kuriuos galime laikyti normaliais, yra tie, kurių dar gerai nepažįstame. Žmonės labai sudėtingi ir jie iš esmės yra linkę į problemas. Tačiau „jei į savo partnerį žiūri kaip į durnių, žiūrėk į jį kaip į mylintį durnių” ir daug ko išmoksi bei pagerinsi tarpusavio santykius.
🤖 AI: Ar vis dar galime laikyti muziką kaip jausmų išreiškimo priemonę? Atsiranda programinių įrangų, gebančių kurti dainas nuo nulio – be fizinio balso. Tiriama, kaip tai pakeis muzikos industriją.
🎯 Įdomu: Dabartinis švietimas daugiausia dėmesio skiria įprastiniams karjeros keliams, tačiau ChatGPT pasirodymas brėžia naują kryptį. Svarbiau tampa ugdyti esminius vaikų įgūdžius, kurie juos išskirtų iš dirbtinio intelekto.
😜 Random: Dažnai vaikščioji į tualetą ir filmo peržiūra – ne išimtis? RunPee programėlė parodys, kada saugu išeiti, jog nepraleistum geriausių scenų.
P.s. Domina dirbtinio intelekto mokymai? Atrašyk į šį email arba atsiųsk žinutę per Linkedin ;)
ŽVILGSNIS
💡Nesustokime stebėtis AI
Vos prieš metus laiko, realiai bet kuris iš šiai dienai prieinamų AI įrankių mums sprogdintų smegenis, o mes siuntinėtume juos draugams sakydami "WTF seniukai, matei kaip cool!?".
Pastaraisiais mėnesiais taip išlepome, kad dabar nuvertiname faktą, jog per paskutinį pusmetį turėjome, tikriausiai, didžiausią technologinį šuolį nuo interneto atsiradimo.
Ir visa tai – per itin trumpą laikotarpį.
Nieko keisto, mes juk esame informacijos vartotojai, ir, jei nebelieka daug garso ir šviesų, pasidaro nyku.
Čia kaip su anekdotais – pirmą kartą juokinga. Gal ir antrą. Po to nusibosta.
Tą dabar galime stebėti su daugeliu AI įrankių. Įvairiems kalbos modelių API's tapus prieinamais, aplikacijos nebeturi jokio limito vienos prieš kitas. Bet kurio įrankio panaudojimo atvejis turi bent dar 20 identiškų alternatyvų.
Jei alternatyvų neturi – daugumoje atvejų konkurentą sukurti galima labai greitai su sąlyginai nedideliais kaštais. Atveriama daugybę galimybių pradedantiems startuolius, tobulinantiems UX ir ieškantiems savo vietos rinkoje.
BET. Pagrindinis kylantis klausimas:
KAIP IŠSISKIRTI???
Šioje vietoje išmestas bumerangas dėmesį nuo techologijos kreipia atgal prie marketingo.
Neesant galimybei konkuruoti kainomis ar kokybe, o įmonėms facebook'e tais pačiais keyword’ais bandant pasiekti tas pačias auditorijas, mes grįšime atgal prie ISTORIJŲ.
Kaip gerai sukursime produkto, panaudojimo ar vartotojo istoriją.
Kaip gerai gebėsime ją iškomunikuoti.
Kiek sąsajos su ta istorija turės vartotojas - tai lems, kurie AI įrankiai IŠLIKS šitam AI bangos jovale, o kurie nukeliaus anūkams, kaip "čia pirmas sugalvojau facebook'ą, bet..." istorijos.
AI nepakeis kūrybininkų, copywriterių, turinio kūrėjų ir dizainerių.
Priešingai.
Būtent dėl AI jų laukia aukso amžius.
Ne AI atskirai.
Bet AI SU žmogumi. SU profesionalu.
“AI leis kelti kokybės standartą. AI padės kurti geresnes istorijas. Ir AI padės greičiau bei kokybiškiau išpildyti istorijas, kurioms verta pasiekti žmones. AI padės įgalinti kiekvieno kūrybinį potencialą visiškai naujais pavidalais.”
- GenZ.lt
ĮRANKIAI
🛠 AI įrankiai
🔄 Habitomic: pagal tavo asmenybę planuoja įpročius.
🤳 HeyPhoto: reguliuoja asmenukes ir grupines nuotraukas.
💬 Supermanage: išskaido viešus Slack kanalus į realaus laiko informaciją apie bet kurį asmenį.
🏤 Wiser: išmanioji socialinė biblioteka, kurioje rasi tinklalaidžių, straipsnių, naujienlaiškių ir pan.
📣 MarketAI: vaizdo įrašai startuoliams rinkodaros tikslais.
🍀Spring: per kelias min. sugeneruoja pakuočių dizaino idėjas.
💰 NicheBot: pateikia nišinio verslo idėjas.
🎵 Musicfy: kuria dainas, panaudojant tavo arba žinomo asmens balsą.
🤥 Liarliar.ai: melo detektorius.
🎓 CourseFactory: parengia internetinius kursus.
🧘 SigniFi: gyvenimo prasmės paieška.
🍎 AI Logo Art: transformuoja logotipus į meną.
POŽIŪRIS
🦸♀️Kaip atkreipti įtakingų žmonių dėmesį?
Padėk jiems!
Ar galėtum padėti kokiam garsiam ir turtingam žmogui, su kuriuo neturi tiesioginės sąsajos?
Žinoma. Tu turi tai, ko paprastai nenusipirksi – unikalią įžvalgą apie kažką, kas vyksta tavo pasaulyje. Aišku, geriau, kad ji būtų susijusi su to žmogaus industrija.
Protingus, turtingus ar tiesiog daug ryšių turinčius žmones sunku pasiekti, tačiau gali suveikti pagalbos pasiūlymas – tai viena iš pamokų, kurių išmoko Ben Casnocha dirbdamas kartu su Reid Hoffman, LinkedIn įkūrėju.
Ben Casnocha buvo atsakingas už tūkstančius prašymų skirti Hoffman laiko / dėmesio / pinigų. Daugelis gautų prašymų buvo suformuluoti taip, tarsi jie darytų paslaugą jam: „Būtų smagu gauti jūsų atsiliepimą apie tai, ką aš rengiu.”
Bet kodėl gi neišsiaiškinus, prie ko jis dirba, ir nepasidalinus požiūriu, kuris galėtų būti naudingas?
Pavyzdžiui, jei nori dirbti konkrečioje įmonėje, parašyk atmintinę, tarsi dirbtum jos korporacijos vystymo skyriuje, ir paskelbk ją tame pačiame LinkedIn. Jei ji bus pakankamai gera – sulauksi įmonės CEO dėmesio.
Tai tikriausiai vertingiausias patarimas:
Norėdamas gauti vertės - pirma turi sukurti jos pats.
Ta verta prisiminti įvairiose gyvenimo situacijose. Dažnai norime kažką gauti, be pastangus, be įdirbio. Leisk sau išsiskirti, panagrinėk ir pagalvok per kito žmogaus perspektyvą - kas jam atneštų vertės? Apie tau rašiau šiame straipsnyje, kuriame patariu, kaip pasiruošti darbo pokalbiui.
Kita Hoffmano pamoka – domėtis tais, kurie supa įtakingą asmenį. Tai patarėjai, kolegos ir šeimos nariai, kurie slapta daro jam įtaką. Jie mato dalykus, kurių nepastebi žinomi asmenys, nes yra už dėmesio ribų.
„Kuo įtakingesnis asmuo, tuo platesnis jo ratas,” – teigia Casnocha.
MEME
Pasileisti plaukus klausant kitiems nesuprantamų dainų “Keistos Muzikos” dienos proga kviesdamas,
Antanas