💗#49 Ar išsipildys filmo „Her” scenarijus?
Didžiausia XVIIa. išdykėlė. Kaip mąstyti geriau? Kada kalbėsime su gyvūnais. 10 AI įrankių. Ir dar daugiau.
Labas! Kaip atostogos?
Sveikinuosi su tavimii iš Nidos. Taip jau sutapo, kad du savaitgalius iš eilės čia bus draugų vestuvės. Puikus laikas prieš ateinantį intensyvų rudens sezoną maloniai kopose pasideginti. Na, teisingiau sakant lietuviška versija pasideginimo - po lietumi su striukyte ;).
Nepamiršk ir Tu pasimėgauti paskutinėmis vasaros dienomis - pasiimk draugus, lėk į mišką, prie ežero ar jūros. Tokia miela juk ta mūsų vasara 😊
P.s. Jei dar neturėjai AI mokymų, bet norėtum rudenį komandą updatint - raštelk man, atsiųsiu programą ;).
“Prieš išmokstant vesti kitus, reikia išmokti sekti savo mintis”
– William Deresiewicz
🗞Šiandienos naujienlaiškyje:
🤪Didžiausia XVIIa. išdykėlė.
🐇Ar AI padės mums kalbėti su gyvūnais?
🤓Kaip geriau mąstyti?
🛠10 AI įrankių.
🔮Ar kursime santykius su dirbtiniu intelektu?
😜Didžiausia XVII Amžiaus Išdykėlė
Jei manai, kad jaunuoliai maištauja tik šiame amžiuje, tu labai klysti. Leisk papasakoti apie La Maupin (Julie d'Aubigny) – XVII a. Prancūzijoje gyvenusią biseksualią operos dainininkę ir kovotoją su kardu.
Julie fechtavosi nuo pat mažens, nes jos tėvas nusprendė savo vienintelį vaiką mokyti kartu su berniukais. Ji nieko nemėgo labiau už dvikovą ir jos metu nužudė ar bent sužeidė daugiau nei 10 vyrų. Prancūzijoje įstatymai draudė dvikovas, tačiau Julie išsisuko, motyvuodama tuo, kad tai reglamentavo tik vyrus – tauta manė, kad moterys nemoka kautis. Po jos dvikovų šie įstatymai tapo griežtesni.
Julie taip pat aistringai mylėjo. Ji susitikinėjo su vietinio pirklio dukra, kuri vėliau buvo išsiųsta į vienuolyną, kad pora išsiskirtų. Jos nepasidavė – Julie sukūrė neįtikėtiną planą. Taip jau sutapo, kad mirė viena vienuolė, kurios lavoną ji pavogė ir padėjo savo merginos kambaryje, o paskui padegė visą vienuolyną. Sukeltas chaosas padėjo nepastebimai pabėgti ir apgauti, jog sudegė ir mergina, tačiau vėliau Julie buvo apkaltinta kūno pagrobimu ir padegimu, todėl ji buvo nuteista mirties bausme.
Vėliau ji persikėlė į Paryžių ir užmezgė romaną su operos dainininku Gabriel-Vincent Thévenard. Julie, be puikių sugebėjimų kovoti kardu, taip pat gražiai dainavo. Vaikinas supratęs, kokia talentinga yra Julie, padėjo įtikinti karalių panaikinti mirties nuosprendį, kad ji galėtų prisijungti prie operos. Vienas kritikas įvertino jos balsą „gražiausiu pasaulyje”, todėl karalius sutiko, kad jį verta išsaugoti.
Julie buvo žinoma kaip viena didžiausių istorijos išdykėlių, bet Prancūzijos karalius jai suteikė atleidimą ne vieną ir ne du kartus.
📅 Šią dieną: 1957 m. W. E. Peterson, gydytojas, tikino, kad surado “gydantį pieną”, kuriuo galima išgydyti tokias ligas kaip vėžį ir reumatoidinį artritą. Jis atliko eksperimentus, į karvių tešmenis įšvirkšdamas bakterijų, kad sukurtų imunitetą tiems, kurie vartoja pieną.
🎬Ką žiūrėti: Mokslininkai jau ieško būdų, kaip, pasitelkus AI, kalbėtis su gyvūnais ir visa likusia gamta. Kaip manai, kiek laiko užtruks, kol galėsi tiesiogiai bendrauti su savo augintiniu?
🤖AI: Stebuklinga akupunktūros ir dirbtinio intelekto sinergija.
🍾Linksmybės: Atsipalaiduok siekiant to paties rezultato. Stresas mus sekina ir tą puikiai žinome, tik jį sutapatiname su pastangomis ir nebeatpažįstame. Tačiau gali nueiti tą patį atstumą, per maždaug tą patį laiką, ir jaustis pasikrovęs energijos, nei jos netekęs.
🎯 Random: Harvardo ir Prinstono tyrėjai atskleidė, kad maistas su draugais ir artimaisiais tiesioginiai prisideda prie geros savijautos. Puikus priminimas tau skirti savo laiko jiems. ;)
🤓Kaip mąstyti geriau?
Prieš porą mėnesių pasirodė Stanfordo mokslininkų grupės atliktas tyrimas, kurio metu jie aiškinosi, kaip šiuolaikiniai studentai sugeba atlikti daugiau užduočių nei per tą patį laiką atlieka suaugusieji.
Atsakymas nebuvo toks, kokio jie tikėjosi – pasirodo, kad studentai to atlikti nesugeba.
Daugybės darbų darymas vienu metu ne tik kad ne pagerina rezultatą, bet labiau pablogina gebėjimą mąstyti.
Jei nori pagerinti savo gebėjimą mąstyti, geriausias būdas tai padaryti – praleisti daug laiko mąstant. O jei sunku sulėtinti tempą ir mąstyti – rašyk.
„Man taip pat reikia laiko pagalvoti, padaryti klaidų ir jas atpažinti, padaryti klaidingą pradžią ir ją ištaisyti, pergudrauti savo impulsus, nugalėti norą paskelbti darbą baigtu ir pereiti prie kito dalyko,” – sako William Deresiewicz, rašytojas ir buvęs anglų k. dėstytojas Jeilio universitete.
Gebėk geriau nei kiti apgalvoti dalykus – turėsi mažiau problemų ir daugiau laisvo laiko. Jei nesugebėsi, tą laiką praleisi taisydamas savo klaidas.
AI Įrankiai
🛠 AI įrankiai verti dėmesio:
💻SumUp: reziumuoja straipsnius ir pateikia atitinkamas nuorodas.
🔍AI Reverse Image Search: atranda panašų vaizdą pagal pateiktą šaltinio vaizdą.
👩⚖️BetterLegal: atsako į teisinius klausimus.
👶🏼AiStoriz: kuria istorijas vaikams.
🖌Frontitude: rašo geresnius UX tekstus.
⌨️Superwhisper: MacOS skirta skaitančio tekstą balso keitimo funkcija.
🎯Durable: suformuoja svetainę per 30 s.
👍🏼Rational: padeda priimti racionalius sprendimus.
😇Excuse Generator: siūlo tobulus pasiteisinimus.
👀Swiftbrief: SEO santraukos per 2 min su tiksliais raktažodžių duomenimis.
💗Ar išsipildys filmo „Her” scenarijus?
Santykiai su AI gali atrodyti keistai, bet niekas nepasikeičia per naktį, tokie dalykai evoliucionuoja ir palaipsniui gali tapti normalu.
Mes galvojome, kad AI niekad neperims kūrybiškumo. Bet kaip matome iš rezultatų – jau tą padarė.
Dabar mums lieka žmogiškasis santykis.
AI evoliucionuojant milžiniškais tempais, tikėtina, kad jis užims vis didesnę rolę ir santykiuose. Teoriškai, tai gali palengvinti vienatvės jausmą ir padėti žmonėms išspręsti psichologines problemas. Tačiau tokių įrankių plitimas taip pat gali pagilinti tai, ką kai kurie vadina „vienatvės epidemija”.
Tyrimai rodo, kad vienatvė yra labiau paplitusi nei bet kada anksčiau ir kai kurios dirbtinio intelekto bendrovės sukūrė savo produktus būtent kovai su izoliacija.
Kas iš to išėjo? 2017 m. Eugenija Kuyda sukūrė programėlę Replika, tikėdamasi, kad ji pasitarnaus kaip visada šalia esanti draugė. Nors iš pradžių programėlė buvo sukurta pagal scenarijus, žmonės naudoja programėlę užmegzti romantiškus ir net seksualinius santykius su ja.
Tobulėjantys pokalbių robotai, pavyzdys gali būti Character.AI, kai kuriems gali pasirodyti kaip idealūs partneriai ateityje, nes jie neturi savo norų ar poreikių. Bet tai gali turėti milžiniškas destruktyvias pasekmes žmonijai, kadagi didžiosios įmonės pradės vis labiau siekti ne tik mūsų dėmesio, kaip daroma dabar, bet ir santykių.
MEME
Nusimest darbą į šoną Tinginiavimo dienos proga linkėdamas,
Antanas