#38 🛸 15 triukų, kaip išauginti produktyvumą pasinaudojant nervų sistema
27 žingsniai, kaip turėti sėkmingą produkto launch’ą. Po mirties išgarsėjusi asmenybę slėpusi fotografė. Kodėl prieš jausdamiesi laimingi, turime jaustis saugūs. Tinderio santuokos išyra greičiau.
“Nothing is meant to last forever, we need to make room for other people, it’s a wheel. You get on, you have to go to the end and the somebody else take their place”
- Vivian Maier
Šiandienos naujienlaiškyje:
📸 Po mirties išgarsėjusi asmenybę slėpusi fotografė
🎈 Detalus veiksmų planas, kaip turėti sėkmingą produkto paleidimą
🔥 15 produktyvumo triukų, kurie veikia
🚦 Pasak gyd. Becky Kennedy, laimę stato savireguliacija
ĮRANKIS
27 žingsniai, kaip turėti sėkmingą produkto launch’ą
Netikėk nesėkme.
Jei paleidai verslą ir nepavyko, mėgink dar kartą. Tik šįkart labiau pasiruošk.
Sklandžiam paleidimui - James Fleischmann iš Indie Hackers pateikia keletą idėjų, kurias atrado prieš ir po paleidimo.
Prieš tai susitaikyk, kad galimai reikės kelių kartų. Arba kelių vietų, kur paleisti idėją, iš naujo!
Prieš paleidimą
Tiksliai įsivardink paleidimo tikslus (ir rodiklius).
Pasirink paleidimo datą ir stenkis jos laikytis. Prieš tai įsitikink, kad data nesutampa su kažkuo, kas užgožtų paleidimą.
Pasidomėk paleidimo platformos, kurią naudosi, geriausia praktika. Pavyzdžiui, kai kurios platformos turi konkrečias dienas ir laiką, kada geriausia paleisti.
Sukurk paleidimo check-list’ą.
Prieš paleidimą paruošk landing page.
Sumontuok aiškinamąjį vaizdo įrašą.
Saugok el. paštų duombazę. Pasiūlyk nemokamų dovanų (ypač tokių, kurios demonstruoja produkto / paslaugos vertę).
Pradėk rinkodarą.
Pasirūpink turinio srautu SEO optimizavimui.
Bendrauk su bendruomenėmis.
Kurk socialinius tinklus, skirtus produktui / įmonei.
Visuose asmeniniuose socialiniuose tinkluose pateik nuorodas į savo produktą.
Didink savo sekėjų skaičių nuosekliu postinimu.
Jei ketini kreiptis į spaudą, iš anksto parenk pranešimą.
Sudaryk adresatų sąrašą ir susisiek su jais - įtakingais asmenimis, žurnalistais ir pan.
Peržvelk tekstus ir kt. informaciją, kuri bus siunčiama paleidimo dieną.
Vykdyk išankstinius pardavimus.
Ir, žinoma, pravaliduok savo produktą (daugiau apie tai čia).
Po paleidimo
Toliau atlik kokybės užtikrinimą.
Įsitikink, kad svetainė sukurta taip, kad būtų galima surinkti žmonių, kurie tik joje naršo, el. laiškus.
Aktyviai tikrink naudotojus.
Siųsk atnaujinimus į el. paštus tiems, kurie dar nieko nepirko.
Atkreipk dėmesį į atsiliepimus (ir, remdamiesi jais, pasitaisyk). Atsakyk į klientų klausimus ir sukurk DUK.
Nustatyk naujus tikslus ir stebėk savo rodiklius.
Parenk rinkodaros strategiją iškart po paleidimo.
Išsigrynink produkto veiksmų planą.
Iš naujo paleisk produktą.
Reddit fenomenas
Lengviausias būdas sužinoti, ar žmonės nori Tavo sprendimo, yra pasiruošimas už jį sumokėti. Turėdamas landing puslapį ir tinkamus Reddit įrašus, gali tai išbandyti.
Gali spustelėti ant bet kurio iš subredditų ir reitinguoti pranešimus pagal visų laikų topą. Tai padės įvertinti, koks turi būti Tavo pranešimas. Na, ir atitinkamai jį paskelbsi subreddituose.
r/Entrepreneur
r/startups
r/smallbusiness
r/EntrepreneurRideAlong
r/sideproject
r/indiebiz
r/imadethis
r/design_critiques
r/growmybusiness
r/shamelessplug
r/AlphaandBetausers
r/coupons
r/ladybusiness
r/RoastMyStartup
Atmink: Reddit moderatoriai netoleruoja šlamšto. Tau reikės jau kiek pagyvenusios Reddit paskyros ir laikytis subreddito gairių.
TIKRA
Vivian Maier ir 150 000 istorinių jos nuotraukų
1926 m. gimusi Vivian Maier visą gyvenimą fotografavo pasaulį. Penkių dešimtmečių kolekcija buvo atskleista tik po Vivian mirties.
Ji buvo laikoma gatvės fotografijos Mary Poppins. Didžiąją dalį gyvenimo dirbo aukle, tačiau laisvu nuo darbo metu tyrinėdavo miestą, į jį nukreipusi objektyvą.
Ką bendro turi popiežius Jonas Paulius II, Muhammad Ali ir Apollo 15 astronautai? Jie yra vieni iš daugelio Vivian įamžintų įžymybių.
Aplinkiniai ją vadino moterimi su misija. O pati save pristatydavo šnipe.
Ji atidžiai sekė rasinius konfliktus, dokumentavo socialinę nelygybę ir nuėjo taip toli, kad patekdavo į nusikaltimų vietas. Rizikavo savo gyvybe, kad tik padarytų gerą nuotrauką.
Galbūt Vivian apsaugojo tai, kad nuolat prisistatydavo kitu vardu ir neleido kitiems jos fotografuoti. Tačiau išryškintose nuotraukose randama visa krūva jos autoportretų.
Tai padėjo priartėti prie šios paslaptingos asmenybės. Apie Vivian sukurtas dokumentinis filmas Ieškant Vivian Maier, laimėjęs Oskaro apdovanojimą.
💡GenZ įdomybės
🐑Šią dieną: 1997 m. britų mokslininkai paskelbė sėkmingai klonavę avį Dolly. Ji buvo pirmasis pasaulyje klonuotas žinduolis.
🧌Ką žiūrėti: Fabio Comparelli naudodamas Midjourney sukūrė žmogaus evoliuciją.
👩❤️👨Naujienos: Ar tikrai svarbu, kaip sutikai antrą pusę? Naujausi tyrimai rodo, kad poros, susipažinusios per pažinčių programėles, anksčiau nutraukia santuoką. Straipsnyje rasi ir tiesioginę apklausą. Kol kas daugiau nei pusė atsakiusių meilę užmezgė būtent programėlėse.
🗞AI: Digital žurnalas, 100% sugeneruotas DI.
🪄Įdomu: Pietų Korėjoje žmonių amžius skaičiuojamas trimis būdais, dažnai pridedant metus ar dvejus prie tarptautinio standarto. Milijonai gyventojų netrukus taps jaunesni (popieriuje).
🛒GenZ draugai: Mūsų draugai Skillademia siūlo galimybę 30 dienų nemokamai pasiimti geriausius rinkoje kursus.
ŽVILGSNIS
Produktyvumo triukai slypi nervų sistemoje
Pavydim tiems, kurie iš tiesų pasidaro viską, ką planavo, per dieną.
Ir tiems, kurie daug dirba, ir vis tiek randa laiko hobiams. Arba mokytis naujų dalykų.
Jei tai būtų taip paprasta… Nes kartais panorėti neužtenka. O tada krentam į užburtą savęs kaltinimo ratą. Kodėl aš taip nesugebu?
Tu esi pagrindinė priemonė pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tad elkis su savim atitinkamai.
Nes gali būti, kad viskas, ko trūko, tai žinoti kaip Tu, žmogus, veiki.
1. Vaizdų srautas. Perkrauk nervų sistemą (kaip kompiuterį), išeidamas pasivaikščioti, bėgioti arba važinėdamas dviračiu. Besikeičianti aplinka nuramina smegenų dalis, susijusias su baime ir grėsme. Bėgtakis nesiskaito.
2. Kofeino vartojimas. Tai kava atsakinga už nukritusį energijos lygį po pietų. Kofeinas blokuoja adenoziną, kuris kaupiasi smegenyse ir kūne, kol esame budrus. Todėl prieš gerdamas pirmąjį puodelį kavos palauk 60-90 min. po prabudimo.
3. Limbinė trintis. Apie ją pasakojau anksčiau rašytame GenZ naujienlaiškyje. Daryk tai, ko nesinori ir palaužk šį pasipriešinimą. Sunkiausios 10-15 min., o po to kartoti veiksmą tampa vis lengviau.
4. Išplėsk savo regos lauką. Didžiąją dalį dienos praleidžiame tuneliniame regėjime ir retai kada pereiname į panoraminį matymą. Kaip jautiesi žiūrėdamas į tolimą horizontą? Tai atpalaiduoja, tiesa?
5. Sąmoninga dekompresija. Tai reiškia, kad Tavęs niekas nedirgina ir nestimuliuoja. Jokių telefonų, muzikos, knygų ir dienoraščių. Nei meditacijos, nes ji vis tiek reikalauja susikaupimo ir pastangų. Tiesiog ramiai atsisėsk arba atsigulk ir užmerk akis.
Išbandyk 10-30 min. sąmoningą dekompresiją kasdien. Ypač po intensyvaus mokymosi ar gilaus darbo.
6. Neigiamos vizualizacijos. Užrašyk neigiamas pasekmes, jei praleistum kažką svarbaus dėl ko kažko nereikšmingo ar net žalingo. Puikus būdas save motyvuoti.
7. Ryto saulės šviesa. Išeik į lauką 10-30 min., kai atsikeli. Natūrali šviesa padeda subalansuoti miego ir budrumo ciklus. Dieną žvaliau jausies, o naktį geriau miegosi. Nesijaudink dėl debesų, vis tiek gausi reikiamos šviesos.
8. Dopamino pikai. Šiuolaikinėje visuomenėje turime neribojamą prieigą prie pastangų nereikalaujančio dopamino. Po didžiulio piko jis nukrenta žemiau ribos ir dėl to gali trukti motyvacijos. Saugok dopaminą kaip pinigus. Rinkis, kur iš tiesų verta jį išleisti.
9. Fiziologinis atodūsis. Stresuoji ir nepavyksta nurimti?
Išbandyk ir pajusk skirtumą:
2 trumpi įkvėpimai per nosį;
1 ilgas iškvėpimas per burną;
Ir taip 1-3 kartus.
10. Neįprastas susikaupimo pratimas. Paskutiniu metu bendraujame vis trumpesniais žodžiais ir sakiniais. Jie priveda prie padrikų minčių. Nuoseklumą ugdo dienoraščio rašymas pilnais sakiniais.
11. Re-freimink trikdžius. Išleisk nusivylimą išbandant ką nors naujo. Tai įprastas psichologinis pokytis, tačiau užspaustas užkerta kelią mokymuisi.
12. Dirbk pagal ultradieninius ciklus. Mūsų budrumo ir miego būsenos suskirstytos į 90 min. segmentus. Pirmąsias 5-10 min. kiekvieno ciklo pradžioje smegenims sunku susikaupti. Kai gilinatės, stiprėja gebėjimas sutelkti dėmesį ir mokytis / dirbti. Iš šios būsenos natūraliai iššokate pasibaigus ciklui.
13. Klaidų darymas - raktas į mokymąsi. Jos duoda signalus priekinėms smegenims. Tuomet svarstome, kas neveikia, ir atitinkamai prisitaikome. Tyrimai rodo, kad geriausias sėkmės ir klaidų santykis yra 85-15 %. Vadinasi, galime sau drąsiai leisti padaryti kelias klaidas.
14. Vakaro budrumas. Ar likus valandai iki ėjimo miegoti staiga pasijunti labai budrus? Neskubėk numoti ranką į miegą. Evoliuciškai esame sukurti taip, kad prieš paneriant į gilų miegą įsitikintume, jog esame saugūs.
15. Atsitiktiniai apdovanojimai. Retkarčiais ir atsitiktinai apdovanodamas save gali pakelti dopamino lygį. Tai neveiks, jei švęsi kiekvieną laimėjimą.
POŽIŪRIS
Prieš jausdamiesi laimingi, turime jaustis saugūs
Nors tema labiau skirta tėvams, tačiau ne visi užaugome ugdomi atsparumo.
Susitelkdami į vaikų laimę, ignoruojame likusias emocijas. Tokiu atveju nemokome jų susidoroti su sunkumais, kurie turi įtakos tam, kaip užaugę galvos apie save ir savo bėdas.
Kaip žinoti, koks Tavo atsparumo lygis?
Jei nesugebi susitvarkyti su skausmu ir kitomis neigiamomis emocijomis, dėl to jausi dar didesnį sielvartą. Iš visų jėgų stengsiesi, kad jausmas tuojau pat praeitų.
Tada stresas didėja ne kaip reakcija į pirminę patirtį, o dėl manymo, kad šios neigiamos emocijos yra neteisingos, nepriimtinos ir per didelės.
Galiausiai įsivyrauja nerimas. Nenori būti savo kūne, veji mintis ir sieki jaustis kitaip. O kūnas neleis nurimti ir signalizuos grėsmę tol, kol tikės, kad jausmai yra tikrasis blogis.
Atsparumas daugeliu atžvilgių yra mūsų gebėjimas patirti įvairias emocijas ir vis tiek jaustis savimi. Jis padeda mums atsigauti po streso, nesėkmių, klaidų ir nelaimių mūsų gyvenime.
Atsparumas leidžia atsirasti laimei.
Ši savybė nėra įgimta. Ją įsisaviname tik ugdomi. Ne visada galime pakeisti mus supančius stresorius, bet stiprindami savo atsparumą išgyvensime juos.
Savaitės Meme
Palepinti augintinius šunelių skanukų dienos proga kviesdamas,
Antanas