Discover more from GenZ Veikalas
📟#29 Ar mylėsime ir mylėsimės su robotais humanoidais?
G-taško atradėjas, kodėl verta nedaryti visko To-do sąraše, ChatGPT, Chronologinis vs Biologinis amžius ir atsinaujinęs naujienlaiškis!
Skubi? Nuo šiol gali klausyti naujienlaiškio audio versijos ☝️
Laaaaaabas!!!
Šiandien siųsdamas Tau šį laišką laaabai jaudinuosi, nes GenZ naujienlaiškis atsinaujina!
Laiškus pirmieji prenumeratoriai pradėjo gauti jau prieš beveik du metus. Naujienlaiškis buvo ideali terpė dalintis idėjomis, įrankiais, galimybėmis ir turėti labai tiesioginį ryšį su sekėjais. Tikrai gavau daug vertės kurpdamas kiekvieną straipsnį. Jaučiau, kad daug vertės ir sukuriu :)
Buvo labai nuostabu gauti visus atsiliepimus, o tvarkant serverius sulaukti žinučių klausiant “Antanai, negaliu pasiekti straipsnių, daryk kažkąąą!” :D
Deja, nepavykdavo išlaikyti reguliarumo, kadangi parašyti ir sutvarkyti kiekvieną straipsnį užtrukdavo gan ilgai. Nemažai laiko galvojau, kad norėčiau kažkaip įvesti struktūrą.
Šiandien galiu džiaugsmingai pranešti - GenZ žengia į naują etapą ir nuo šiol laiškai į tavo pašto dėžutę atkeliaus kiekvienos savaitės pradžioje! O kartu atsineš ir visiškai bombinį turinį, kuriame TIKRAI rasi sau naudingos informacijos!
Žinau, kad po savaitgalio įeitį į darbus gali būti sudėtinga. Todėl šio naujienlaiškio tikslas ir bus - įkvėpti, duoti įrankius, istorijas bei metodus, kurie padėtų pažadinti vidinę energiją ir naujom jėgom bei pasipildžius praktiškom žiniom šokti į naują savaitę ir nuversti kalnus 🔥
Kiekvieną savaitę gausi trumpas apžvalgas ir nuorodas į straipsnius apie produktyvumo metodiką ar kokybiškesnį gyvenimo būdą, įkvėpiančią įdomią biografiją, įrankį, požiūrį praplečiančią nuomonę, rekomenduojamą podcastą, krūva GenZ įdomybių, o kas kelias savaites pasidalinsiu ir laaabai įdomiais svečių specialiai GenZ prenumeratoriams sukurtais straipsniais! ;)
Ačiū už pasitikėjimą, o dabar vaaaažiuojam į naują etapą!!
“Peace is happiness at rest; happiness is peace in motion.”
- Naval
ŽVILGSNIS
📝Kaip nedaryti visko savo To-Do sąraše?
Naudojame savo To-Do sąrašus kaip priemonę būti produktyvesniais. Užsivedame, darome, darome, darome…
O To-Do sąraše užduočių nemažėja.
Sukyla stresas.
Vejamės paskui.
Kol pakeliui pametame tikslą ar blogiau - save.
Zen Habits autorius Leo Babauta pataria - nedaryk visko savo To-Do sąraše.
Vietoj to pasirink 1-3 MIT's (Most Important Things arba Pačius Svarbiausius Dalykus) ir susitelk tik į juos. Pasidaryk juos kiek įmanoma anksčiau. Dienos pradžioje. Nedalydamas dėmesio kitur.
Juos padaręs jau pasijusi kaip čempionas.
O visa, ką padarysi po to, tebūnie lieka kaip priedas.
Tavo To-Do sąrašas niekuomet nesibaigs.
Pabaigus 2-3 dalykus, iškils kiti.
Gali tai išmokti sunkiu keliu.
Arba gali pradėti praktikuotis mažais žingsneliais ir išsiugdyti vieną stipriausių įpročių.
Renkiesi tu. Sau padėsi Chrome plėtiniu Focus iš geriausių Chrome plėtinių sąrašo :)
TIKRA
👨🏻🔬G-spot atradėjas
Ar galėtum atsakyti, ką termine “G-spot” reiškia “G” raidė? O gal pats vis paspėlioji, tačiau taip ir nepagooglinai atsakymo?
O pagooglinti verta. Pasirodo, jog šią sunkiai randamą vietą aptiko vokiečių ginekologas Ernst Gräfenberg. Vien tai, kad “G-spot” atradimą jis pažymėjo savo pavarde, rodo, jog mokslininkas tikrai buvo gudrus pilietis. :)
Apskritai, jo istorija verta dėmesio.
Pradėkime nuo to, kad šis vyras gynė moterų seksualinę laisvę. Stojo prieš visuomenėje vyraujančius religinius įsitikinimus. Rizikavo patekti priespaudon, kad tik moterys patirtų daugiau malonumų gyvenime.
“G-spot” tebuvo Gräfenberg atradimų stotelė.
ĮRANKIS
💬Nuoširdus pokalbis su…dirbtiniu intelektu?
O jei kažkas galėtų paprastai atsakyti į visus žmogui iškylančius klausimus?
Open AI pristatė vieną pažangiausių rinkoje chatbot’o modelių - ChatGPT. Gali jam užduoti begalę klausimų ar užduočių, ir daugumą jų jis įgyvendins.
Pasidalink filosofine abejone ir jis ją išsklaidys.
Paklausk programavimo kodo ir jis išspręs tavo kančias.
Tačiau tai ne tik į klausimus atsakantis mechanizmas.
Paprašyk jo parašyti eilėraštį. O kai tik tai padarys, į laukelį įvesk:
"Dabar sukurk jį įdomesnį"
Ir chatbot’as sukurs. Jis įsimena Tavo dialogo temą ir, remdamasis ankstesniais klausimais bei atsakymais, parengia kitus.
ChatGPT gali paprastai paaiškinti net ir labai sudėtingas teorijas.
Vis dėlto neteisingai atsakęs, chatbot’as, kaip žmogus, prisipažins suklydęs.
Kas žavu - jį gali išbandyti kiekvienas, visiškai nemokamai.
💡GenZ įdomybės
📆Šią dieną: 1901 m. gruodžio 12 d. italų fizikas Guglielmo Marconi pirmą kartą per Atlanto vandenyną išsiuntė 2000 mylių radijo transliaciją. Iki tol buvo manoma, kad to padaryti - neįmanoma. Žmonės tikėjo, kad transliaciją blokuos Žemės reljefas.
🐒Ateitis: Elon Musk jau kitais metais planuoja išbandyti Neuralink su žmonėmis. O dabar galima pažiūrėti į telepatiškai rašančias beždžiones.
🎬Sprendimai: Kiek turi pažįstamų, kurie naudojasi savo Ex Netflix paskyra? Netflix pristatė atnaujinimus, kurie leidžia užverti duris į pramogų pasaulį buvusioms meilėms.
🤖Tyrimas: Ar mylėsime ir mylėsimės su robotais humanoidais? Tokio klausimo savo tyrime klausia Linas Jakučionis. Apie tai, ar robotai gali mylėti įdomų epizodą buvę paleidę ir Kūrybingumo mokykla.
💰Įdomu: Beveik 50% Black Friday pirkimų žmonės atliko iš savo mobiliųjų telefonų, kas yra naujas rekordas!
🔎GenZ draugai: Nori išmokti kažką naujo? Nerealus pasiūlymas tik GenZ prenumeratoriams - nuostabaus GenZ draugo Jacob Laukaičio projektas Skillademia tik su šia nuoroda siūlo 30 dienų visiškai nemokamai pasiimti geriausius rinkoje kursus. Išmok naujų kalbų, pelningų verslo ir kūrybinių įgūdžių. Nepraleisk progos ;)
POŽIŪRIS
👶🏼Kaip keisis visuomenė peržengus 8 milijardų ribą?
Kuo išėjimas iš komforto zonos susijęs su prieš kelias savaites įvykusiu populiacijos 8 mlrd. ribos peržengimu?
Prieš 365 mln. metų priešistorinės žuvys nusprendė iš vandens persikelti į sausumą.
Nuo čia prasidėjo mūsų žmonijos istorija.
Bet 8 milijardai - ne istorijos pabaiga. Nebent paliksime savo komfortišką žemę ir mokysimės gyventi kitaip ;)
Populiacijos augimas netrukus atsitrenks į sieną, ir tai pakeis visuomenę.
Ir šįkart visuomenę keis ne didesni skaičiai po keletos metų. Atvirkščiai - prognozuojamas nuosmukis. Žinoma, populiacija peržengs 10 mlrd. slenkstį. Pokyčiai įvyks negreit, tiksliau, galbūt jų sulauks ne visi.
Tačiau nerimas dėl ateities juntamas jau dabar. O į ateitį žvelgti turime.
Nenustebinsime teigdami, jog mūsų visuomenė senėja. Tačiau laikui bėgant vis dažniau stabtelsime pagalvoti apie senyvo amžiaus žmones. Atsiveria nauja, reikalinga niša verslams, kurie kurtų gerovę jiems.
IŠGIRSK
👵🏼Kiek tau metų? (Iš tikrųjų?)
Ar smalsu, kiek būsi šiame pasaulyje?
Truputis likimo, truputis mūsų gyvenimo būdo ir turime rezultatą. Tą dalį, kuri priklauso nuo mūsų - ją galime kontroliuoti.
To negana. Senatvę norime pasiekti apdovanoti nesibaigiančios stiprybės ir sveikatos.
Būdas, kaip galite prailginti jaunystę, yra savo chronologinio ir biologinio amžiaus santykių palyginimas.
Ką tai reiškia?
Chronologinį amžių atspindi mūsų metai, biologinį - mūsų išvaizda ir vidinių sistemų funkcionavimas. Daugiau kaip 50 % žmonių chronologinis amžius sutampa su biologiniu. O kitų jis atsilieka arba jį pralenkia.
Ruošiesi pralenkti?
Kaip tau pasiūlymas - 4.5 metais jaunesnis per 8 mėnesius?
Bryan Johnson savo projektu Blueprint siekia padėti žmonėms sumažinti biologinį amžių. Atlikę 100 ir daugiau atskirų kūno dalių matavimų, jie sukūrė miegojimo, valgymo, maisto papildų ir fizinio aktyvumo modelius. Jis tiki, kad kūnas ir protas yra neatsiejami. Mūsų planai sveikos gyvensenos link gali būti vykdomi neteisingai, jei neatsižvelgiame į mūsų vidinę savijautą.
Paties vaikino gyvenimas stebina įspūdingais pasiekimais. Būdamas 21-erių pardavinėjo knygas nuo durų iki durų, o vėliau pardavė savo įmonę už 800 mln. dolerių
Tikrai dėmesio vertas podcastas su MFM ir Bryan Johnson.
Savaitės Tweet
P.S. Žinai kažkokį straipsnį, kuris turėtų atsidurti šiame naujienlaiškyje? Atsiųsk!
Širdies muzikos klausyti chorų dienos proga linkėdamas,
Antanas
Subscribe to GenZ Veikalas
Tinklaraštis norintiems rezultatų 🚀