#013 17 geriausių Chrome plėtinių, kuriuos verta naudoti
Naudingi, įdomūs bei kasdienybę palengvinantys Chrome plėtiniai, kuriuos verta žinoti
Kas tie Chrome plėtiniai?
Chrome yra populiariausia pasaulyje interneto naršyklė.
Ir ji mums duoda nuostabią galimybę instaliuoti pačius įvairiausiu Chrome plėtinius, bet daugelis iš mūsų tos nuostabios galimybės neišnaudoja.
Chrome plėtiniai (Ang. Extensions) - tai lengvai į Chrome naršyklę instaliuojamos programos, leidžiančios modifikuoti Chrome veikimą pridedant naujas funkcijas arba koreguojant esamas.
Kitais žodžiais tariant, tai programos, leidžiančios super galingą įrankį kaip Chrome įgalinti dar labiau.
Čia lyg jūsų mėgstamiausias superherojus gautų galimybę prisidėti po papildomą supergalią!
O dabar dalinuosi sąrašu vertingų Chrome plėtinių, kurie gali tapti tavo kasdieniniais pagalbininkais naršant internetuose ar atliekant įvairias užduotis:
1. Todoist
Jei sekate Planas Gyvenimas, žinote, koks svarbus yra darbų planavimas. Todoist yra puikus įrankis produktyvimui, leisiantis sudarinėti paprastus darbų sąrašus, užrašus ir panašiai neišeinant iš savo naršyklės.
2. Focus: One Big Thing
Dažnai per dieną išsibarstome ir galiausiai nematome tikro progreso. Šis plėtinys padeda dienos pradžioje išsikelti vieną pagrindinį didelį dienos tikslą ir nepamiršti jo atliekant mažas, trumpalaikes užduotėles. Kita alternatyva - Momentum.
3. Honey
Automatiškai ieško nuolaidų kuponų parduotuvėse apsipirkinėjant online.
4. Distill
Dažnai tenka sekti puslapius dėl įvairių priežasčių: nuolaidos, konkurentų analizė, atnaujinimai, koks ex šeimyninis statusas ir panašūs svarbūs reikalai. Distill siūlo tam paprastesnį būdą nei gaišti laiką spaudinėjant "refresh" mygtuką. Užtenka instaliuoti plėtinį ir jis stebės pasirinktą puslapį, o atsiradus pakitimui iškart informuos jus pasirinktu būdu.
5. LastPass
Slaptažodžiams ir e-saugumui. Kibernetinių atakų mąstui didėjant, asmeninių duomenų saugumas tampa vis opesne tema. O juk tiek daug mūsų vis dar mėgsta naudoti tą patį slaptažodį įvairiuose puslapiuose. Tai tikrai padidina riziką, kad jūsų paskyros bus nulaužtos.
Last Pass padės, kad nemalonumų būtų išvengta, o slaptažodžio vis tiek užteks vos vieno.
6. Hunter
Įrankis, padėsiantis stebėti, ar buvo perskaityti el. laiškai. O taip pat gali pasitarnauti kaip priemonė, padėsianti rasti ne "info@" el. pašus, o veiklius ir teisingus, kai kalbama apie pardavimus.
7. Wappalyzer
Puslapių analitikos įrankis, rodantis, ką naudojant tam tikras puslapis buvo sukurtas.
8. Grammarly
Plėtinys padedantis nepalikti kvailų klaidų rašant anglų kalba. O be to, bendrai prižiūrėti tekstuką, kad geriau skambėtų.
9. Bitly
Labai naudingas įrankis marketingistams ar kitiems, dirbantiems su nuorodomis. Kai linkas būna eilutės ar kelių ilgio ir jį reikia sutrumpinti iki 8 ženklų trumpo patrauklaus linko - tai gali būti padaryta vos vienu paspaudimu.
10. Toggl Track
Laikmatis, padedantis stebėti, kiek laiko yra praleidžiama prie specifinių užduočių ir analizuojantis, kur skiriamas dėmesys. Tai pagelbės atlikti atitinkamus sprendimus, kad produktyvumas būtų išaugintas.
11. Print Friendly & PDF
Plėtinys, kuris leis puslapius konvertuoti į patrauklius PDF'inius failus be reklamų ir banerių.
12. Toucan
Naujos kartos Doulingo, kuris leis mokytis norimos kalbos tiesiog naršant internete. Labai fainas įrankis, padėsiantis pagaliau mokytis tos sexy prancūzų, italų ar bet kurios kitos kalbos.
13. Extension manager
Turint krūvą plėtinių, kartais prireikia ir plėtinio plėtinių moderavimui 🙃 Kad ikonos neužimtų pusės ekranų, tai įrankis padedantis palaikyti tvarką.
14. Pinterest
Plėtinys, kuris leis vienu mygtuko paspaudimu pridėti nuotraukas prie savo Pinterest board’ų.
15. OneTab
Kai darai research'ą ar tiesiog papuolį į įdomų straipsnį bei pradedi atsidarinėti linkus į vis naujus paieškos langelius (kaip šiame straipsnyje apie plėtinius), kompiuteris pradeda prakaituoti , o tu taip pat sunkiai spėji tarp įdomios informacijos suktis. One tab padės išlaikyti visas nuorodas viename langelyje, neapkraunant nei kompiuterio, nei savęs.
16. FocusFox
Per dažnai nuklysti į specifinius, mažai vertės nešančius puslapius ir per retai apsilankai tuose, kuriuose norėtum būti daugiau?
Focus Fox leis labai paprastai nustatytomis valandomis pasirinkti nuorodas, kurios teršia produktyvumą ir iš įpročio apsilankius jose automatiškai būsi nukreipiamas kitur.
17. Loom
Labai smagus įrankis su plačiu panaudojimo spektru, kuris leidžia filmuoti ekraną pačiam komentuojant. Naudoju skirtingai nuo pardavimų darymo iki grįžtamojo ryšio suteikimo.
Tai štai, vertingiausių Chrome plėtinių sąrašas, kurių dalį, neabejoju, tikrai pradėsi naudoti.
Prieš kurį laiką taip pat rašiau apie Chrome plėtinius kaip neišnaudotą rinką, tad jei turi idėjų, ką galbūt norėtum sukurti - paskaityk ;)
O kurti plėtinius gali naudojant No-code įrankį - Extendo.
Kažką pamiršau? Pasidalink komentaruose 😉
,,Mylėk Žmones" dienos proga meilę siųsdamas,
Antanas
Labai naudingas straipsnis, ačiū, Antanai! Naudoju ne vieną pasiūlytą, bet bus išbandyti ir kiti. O aš nuo savęs parekomenduosiu https://www.weavatools.com/ - labai patogus įrankis highlight'inti citatas puslapiuose ar pdf failuose. Nebereikia ekrano nuotraukų ar ctrl+C/V mygtukų, norit išsisaugoti svarbią informaciją. :)